Transferowa ofensywa AZS UJ Kraków

21/07/2020

Po pechowo (a według niektórych niesprawiedliwie) zakończonym na 4. miejscu poprzednim sezonie w Ekstralidze kobiet, popularne "Jagiellonki" w ubiegłym tygodniu rozpoczęły przygotowania do nowych rozgrywek. Do AZS-u dołączyło już pięć nowych zawodniczek.

Hit transferowy

Największym zaskoczeniem transferowym jest pozyskanie reprezentantki Polski Katarzyny Daleszczyk. 30-letnia ofensywna zawodniczka trafiła do Krakowa z Czarnych Sosnowiec. Ponadto ma za sobą grę w lidze włoskiej: w barwach Brescii (2. miejsce i Superpuchar Włoch) oraz Sassuolo (5. miejsce w Serie A). W Polsce reprezentowała barwy m.in. AZS-u PSW Biała Podlaska, Górnika Łęczna oraz Medyka Konin.

Do drużyny dołączają ponadto dwie reprezentantki Polski U17. Wiktoria Malinowska z Pragi Warszawa jest obrończynią, a Zuzanna Maronde z AZS UW Warszawa gra w pomocy.

Wcześniej kontrakty podpisały Weronika Smaza i Brygida Solawa, które zasiliły AZS z Mitechu Żywiec, który wycofał się z ekstraligowych rozgrywek.

Krakowianki rozpoczną nowy sezon 8. sierpnia meczem z UKS SMS Łódź.

W reprezentacji

W zakończonym sezonie Daleszczyk rozegrała 3 mecze w pierwszej reprezentacji trenera Miłosza Stępińskiego. W marcowym meczu el. ME kobiet z Mołdawią strzeliła bramkę.

Wiktoria Malinowska i Zuzanna Maronde były ważnymi postaciami w kadrze U17 trenera Marcina Kasprowicza. Obie rozegrały po 8 meczów, przyczyniając się do awansu do drugiej rundy el. ME U17 (Elite Round) i wygrywając lutowy turniej towarzyski w hiszpańskim San Pedro del Pinatar. Co ciekawe, Zuzanna Maronde w czerwcu ubiegłego roku została też powołana do pierwszej reprezentacji Polski w futsalu.

 Zobacz także 

Katarzyna Daleszczykw bazie polishfootballalmanac.net (ang.)

Wiktoria Malinowskaw bazie polishfootballalmanac.net (ang.)

Zuzanna Marondew bazie polishfootballalmanac.net (ang.)